Monthly Archives: October 2006

Firefox 2 zabava

Z malo zamude in na Brianovo pobudo se pripravlja zabava ob izidu Firefox 2.0. Kljub navijanju tribune za sredin termin, po rednih spletnih uricah, še vedno zbiramo predloge za kraj in čas dogodka.

Predviden program obsega krajše predavanje o novostih nove izdaje, ki bi mu sledilo druženje v bližnji restavraciji/lokalu. Neobvezujoče prijave so dobrodošle za lažjo oceno števila udeležencev.

Spletne urice #33: TripTracker.net in kako pritegniti pozornost na svojo spletnostoritev na globalnem trgu

25.10.2006 ob 19:00, Kiberpipa, Ljubljana

Eno bistvenih vprašanj pri razvoju svetovne spletne storitve je, kako pridobiti nove uporabnike in jih med množico konkurenčnih storitev tudi obdržati.

Na predavanju bomo spoznali dosedanje izkušnje s spletno storitvijo TripTracker.net, ki je širši svetovni javnosti postala dostopna pred nekaj meseci. Storitev omogoča uporabnikom izdelavo potopisov ter izmenjavo potovalnih izkušenj z drugimi uporabniki. TripTracker je enostaven za uporabo in omogoča avtomatsko generiranje interaktivnih predstavitev potovanj. S pomočjo GPS sledi se multimedijske vsebine (npr. fotografije) samodejno umestijo in prikažejo na satelitskih posnetkih zemlje.

Gregor Rebolj je soustanovitelj podjetja Klika d.o.o. Podjetje se ukvarja z razvojem programske opreme in med ostalim ponuja produkte na področju lokacijskih storitev.

Spletne urice #32: Getting rid of Flash by using it

Spletne urice #32: Getting rid of Flash by using it

18.10.2006 ob 19:00, Kiberpipa, Ljubljana

xinf (“xinf is not flash”) je orodje za izdelavo grafičnih vmesnikov, ki tečejo v treh okoljih: Adobe Flash Player, Firefox Javascript in v navideznem stroju “neko”, ki teče na Linux/Mac OSX/Windows uporabljajoč tehnologiji OpenGL in GStreamer. xinf omogoča nespremenjenim komponentam napisanim za eno platformo nemoteno delovanje na ostalih. Web 3.0 – prihajamo.

Na predavanju si bomo ogledali potencial orodja xinf, osnutek Danielovega načrta za svetovno prevlado in vas prepričali v razvoj xinf-a.

Predavanje bo potekalo v Angleščini.

Daniel P. Fischer živi v Weimarju in dela povsod, kjer je elektrika. Zanima ga interakcije ljudi z računalniki in si želi preseči vmesnike zaslona, tipkovnice in miške, ter omogočiti boljši izkoristek izrazne moči računalnikov. Svoje delo objavlja pod prostokodnimi licencami.

Spletne urice, take 2

Spletne urice se vračajo z novo še boljšo sezono. Program bo tudi letos zanimiv in usmerjen ne le na teme tesno povezane s spletnim razvojem, temveč tudi na tiste, ki na spletne razvijalce vplivajo navidez bolj od daleč. V tej sezoni pripravljamo nekaj presenečenj, zato se prostovoljcev in donatorjev, ki bi pomagali pri organizaciji ne bomo branili.

Predavanja bodo tako kot lani praviloma potekala ob sredah v Kiberpipi v Ljubljani in bodo večinoma v slovenščini.